Powered by Smartsupp

🚚 Expresní doprava do 120 minut!       Zákaznické hodnocení 4,8/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Tipy, jak udržet květiny co nejdéle čerstvé

Smutnou pravdou je, že květiny nevydrží věčně. Na druhou stranu existují tipy a málo známé triky, které můžete použít, abyste zajistili dlouhou životnost svých květin. Odhalujeme vše, co potřebujete vědět o tom, jak zajistit delší životnost květin, a dokonce jsme několik teorií podrobili zkoušce.

Prvním krokem k tomu, aby vaše květiny vydržely déle čerstvé, je dodržování několika zásad v péči o ně. Níže uvedené tipy vám pomohou prodloužit životnost vašich květin již od samého začátku.

Seříznutí stonků. Jednou z nejčastějších chyb, kterých se lidé po obdržení květin dopouštějí je, že zapomenou seříznout stonky. Použijte zahradnické nůžky a zastřihněte jeden až dva centimetry. Stříhejte pod úhlem. Stříhání stonků pod úhlem umožňuje lepší příjem vody, protože stonky nesedí na dně vázy naplocho. Po prvním seříznutí nezapomeňte kytici jednou za několik dní znovu zastřihnout.

Redukce přebytečných listů. Odstraňte všechny listy pod linií vody. Nejenže tak bude vaše kytice vypadat lépe, ale také zabráníte růstu bakterií. Některé květiny, například růže, mají ochranné okvětní lístky, což jsou dva nebo tři nejvzdálenější okvětní lístky květu. Jejich odstraněním umožníte květině plně se otevřít. Po prvním seříznutí byste měli květiny denně kontrolovat, zda nemají odumřelé listy, abyste předešli bakteriální hnilobě.

Pravidelné zalévání. Nejenže je důležité, abyste svou kytici zavlažovali, ale také abyste to dělali s rozumem. Květiny bez vody dlouho nevydrží, zejména když jsou jejich stonky seříznuté. Poté, co vyberete čistou vázu, naplňte ji vodou pokojové teploty a přidejte do ní balíček s výživou pro květiny. Dbejte na to, aby byl balíček řádně promíchán a aby voda nebyla příliš zředěná nebo příliš koncentrovaná. Je také důležité vázu důkladně vyčistit a každé dva až tři dny vyměnit vodu a výživu pro květiny.

Vyhněte se přímému slunečnímu záření, teplu a průvanu. Květiny vydrží déle v místnosti s nízkou teplotou. Nevystavujte je na přímém slunečním světle nebo v blízkosti spotřebičů, které vytvářejí teplo. Vyhněte se také místům, jako jsou otevřená okna, větrací otvory, topení nebo chlazení a stropní ventilátory, protože mohou způsobit rychlé vysušení květin. Kytici byste také neměli vystavovat v blízkosti ovoce. Jakkoliv neuvěřitelné se to zdá, z dozrávajícího ovoce se uvolňuje malé množství etylenu, který může snížit životnost vašeho čerstvého aranžmá.

Kromě běžné péče lidé také experimentují s různými způsoby, jak prodloužit životnost květin. Vzpomeňte si na domácí prostředky, jako je přidávání penízků, aspirinu a dokonce i vodky do vody na květiny.

9 zajímavých prostředků, které mohou prodloužit životnost květin

Překvapivě se vám doma může povalovat několik věcí, které vám mohou pomoci těšit se z vašich kytic déle. Podívejte se na seznam prostředků, které najdete doma:

  • Jablečný ocet + cukr
  • Aspirin
  • Bělidlo
  • Mince
  • Květinové potraviny
  • Lednice
  • Lak na vlasy
  • Soda
  • Vodka

Tyto teorie zní jistě bláznivě, ale které z nich skutečně zlepšují životnost vašich kytic a které z nich jsou jen laciný trik bez výsledků?

Také nás to zajímalo, a tak jsme se rozhodli je vyzkoušet. Vzali jsme těchto devět prostředků, jak zajistit delší životnost květin v domácím prostředí a tady je, co jsme zjistili.

Začali jsme s devíti stejnými kyticemi Bloomyes. Do každé vázy jsme přidali jeden balíček výživy pro květiny a vlažnou vodu. Poté jsme do každé vázy přidali jeden z následujících triků pro péči o květiny a jedna kontrolní váza byla bez ošetření. Třetí den jsme vyměnili vodu, vyčistili vázu a přidali do ní opět stejné přísady.

A co jsme zjistili po našem experimentu za několik dní?

Výsledky jsou tu! Přemýšleli jste někdy o tom, proč v květinářství uchovávají kytice v lednici? Teď už to budete vědět..

Ano, zdá se, že nejlepší způsob, jak udržet květiny déle čerstvé, je zajistit, aby byly pěkně vychlazené. Můžete také zkusit přidat do směsi vody trochu citronovo-limetkové sody. Naopak to, že vám lak na vlasy udrží vlasy na místě, neznamená, že udrží kytici květin svěží. Ve skutečnosti doporučujeme se laku na vlasy zcela vyhnout.

Nyní, když máte v rukávu několik dalších triků, jak zajistit dlouhou životnost kytice, měli byste si jeden z nich sami vyzkoušet! Prohlédněte si naši kolekci krabiček Bloomies a najděte perfektní dárek s kyticí pro jakoukoli oslavu nebo překvapte někoho krabičkou bez jakéhokoli důvodu!