Powered by Smartsupp

🚚 Expresní doprava do 120 minut!       Zákaznické hodnocení 4,8/5 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Valentýn se blíží. Vyjádřete svoje city barvou!

Chtěli jste říct "děkuji", ale místo toho jste řekli "zamiloval jsem se do tebe". Když posíláte valentýnské květiny, ctíte osvědčenou tradici. Posílání květin určitých barev však může říci více, než si myslíte…

Proč záleží na významu barev květin?

"Posílat květiny na Valentýna je osvědčený nápad a vždy vám přinese body, ale ujistěte se, že barva květin odpovídá vašim skutečným citům," říká odbornice na design společnosti Bloomies, Zuzana Voborová.

Červené květiny, v tomto případě růže, jsou tradičním způsobem, jak říci "Miluji tě", a jsou proto nejoblíbenější květinou posílanou na Valentýna. Letos však myslete i na jiné než červené barvy. Na Valentýna samozřejmě oslavujeme lásku, ale v lidech, které milujeme, se často skrývá mnohem víc. Naštěstí pro většinu citů a nálad existují různé barvy kytek.

Co říká barva vašich květin?

Každá dodávka valentýnských květin nese zvláštní poselství, ať už je to obdiv, oddanost nebo přátelství. Ať už růže někomu posíláte, nebo jste na straně příjemce, zde je význam nejoblíbenějších barev. 

Význam žlutých květin - "Jsme přátelé a záleží mi na tobě"

Žlutá je barva přátelství. Žluté květiny mohou také znamenat nové začátky a vzpomínky, ale na Valentýna se tato barva často volí při posílání růží blízkému příteli. Žlutá barva vyzařuje teplo a pozitivní energii a dokáže rozzářit den každému. Kdysi se žluté květiny používaly k vyjádření žárlivosti, dnes představují slunce a jsou dokonalým symbolem vyjádření uznání a platonické náklonnosti. Pokud máte o obdarovaného romantický zájem, zvažte letos 14. února růžové nebo červené květiny, protože žluté by mohly naznačovat, že jste rádi, když zůstanete přáteli.
Žlutá s červeným nádechem: "Zamilovávám se do tebe."  Takto zbarevené květiny dávají nové osobě ve vašem životě najevo, že chcete víc než přátelství - symbolizují zamilovanost.

Význam bílých květin - "Jsem pro tebe ta pravá/ten pravý"

Tradiční svatební květiny, bílé kytice, mají symbolizovat čistotu, nevinnost a mladou lásku. Zaslání bílé kytice například růží na Valentýna říká příjemci, že jste mu věrní a oddaní. Bíle zbarvené květy mohou být vynikající volbou pro vznikající vztahy, protože mohou také znamenat nový začátek a naději na světlou budoucnost. Pokud si myslíte, že jste našli ideálního partnera, ale vztah je ještě čerstvý, nemůžete posláním elegantních bílých růží udělat chybu.
Červené a bílé květiny dohromady:  "Pošlete svému Valentýnovi smíšenou kytici červených a bílých květů, která bude znamenat jednotu.

Význam růžových květin - "Děkuji"

Růžové květiny, které jsou ideální pro přítele/přítelkyni, jež chcete na Valentýna uctít, vyjadřují uznání, půvab, dokonalé štěstí, obdiv, vděčnost a jemnost. Tato historicky ženská barva je neuvěřitelně univerzální volbou, takže je učebnicovým dárkem pro blízké přátele, sestry nebo matky. Světlejší odstíny růžové prý vyjadřují obdiv a půvab, zatímco tmavší odstíny znamenají vděčnost. Krásné růžové květy mohou také vyjadřovat náklonnost, takže jsou skvělou volbou pro dobré přátele na Valentýna, ačkoli jsou zcela vhodné i pro nové milence!

Význam červených květin - "Miluji tě"

Nic nevyjadřuje "miluji tě" tak jako červené růže. Červená barva symbolizuje lásku, krásu, odvahu, úctu, romantiku a dokonce i blahopřání. Červené růže a další šarlatově zbarvené květy si po generace získávají srdce zamilovaných po celém světě. Červená je barvou vášně, touhy a respektu. Kytice červených růží vyjadřuje, že jste do obdarovaného bezhlavě zamilovaní. Červené květiny, univerzální symbol romantické náklonnosti a věčné lásky, jsou pro vaši drahou polovičku na Valentýna tou nejvhodnější volbou.

Význam černé růže - "Oslavme nový začátek"

Pokud jde o posílání růží na Valentýna, černé růže jsou pravděpodobně poslední, které vás napadnou - zejména pro milované osoby. I když se technicky jedná o velmi tmavý odstín červené, černé růže v sobě nesou atmosféru tajemna. Jsou spojovány s velkými změnami nebo znovuzrozením a mohou symbolizovat začátek nového začátku. V kombinaci s tradičními červenými květy lze černé růže použít také k vyjádření nehynoucí lásky.

Význam broskvových květin - "Udělejme si z tohoto Valentýna nezapomenutelný den"

Kytice broskvové barvy říkají: "Udělejme z tohoto Valentýna nezapomenutelný den." Broskvové květiny znamenají: "Udělejme z tohoto Valentýna nezapomenutelný den." Tato uklidňující barva vyjadřuje vděčnost. Pokud jste připraveni říci: "Pojďme se dát dohromady", broskvové květiny jsou ty pravé, protože barva růží symbolizuje intimitu.

Význam oranžových/korálových květin - "Chci tě ve svém životě"

Květiny oranžové nebo korálové barvy vyjadřují základní pocit vzrušení a touhy. Tato zářivá barva může také symbolizovat fascinaci, jakou můžete mít s novou romantickou láskou.
Kytice oranžových nebo korálových květů říká: "Chci tě ve svém životě" a dává příjemci najevo, že jste do něj zamilovaní.

Odstín vašich květin vypovídá hodně o pocitech, které se za dárkem skrývají. Pokud neexistuje barva, která by přesně vystihovala vaše pocity, společnost Bloomyes nabízí celou řadu valentýnských květinových boxů, jako jsou tulipány a lilie, které jistě rozzáří den každého bez ohledu na vaše či jejich city.

Takže letos 14. února se ujistěte, že posíláte někomu výjimečnému ty správné signály s tou správnou valentýnskou krabičkou od Bloomies.

Dodáváme květinové krabičky a speciální valentýnské aranžmá po celé Praze s dopravou ZDARMA.